Zespół „Mazury” z Londynu uhonorowany przez EUWP

Jun 15, 2024 | Polonijne wieści

15 czerwca w londyńskim New Wimbledon Theatre miał miejsce koncert z okazji 75-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Mazury”. Wystąpiło ponad 130 artystów, wieczór prowadziła znana brytyjska dziennikarka Kasia Madera.

Podczas koncertu prezydent Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych Edward Trusewicz wręczył zespołowi srebrny medal EUWP za wybitne zasługi dla Polonii europejskiej.

Chlubą „Mazurów” jest bogata kolekcja strojów, które przez lata zgromadzili poszerzając repertuar o kolejne tańce regionalne, aby następne pokolenia Polonii na Wyspach godnie reprezentowały kulturę polską. Zespół „Mazury” ma trzy grupy wiekowe, które doskonalą swój kunszt pod dyrekcją artystyczną Zofii Lesieckiej i choreografa Lucjana Santos Witkowskiego.

Powiązane artykuły

80. rocznica operacji „Ostra Brama”

80. rocznica operacji „Ostra Brama”

Na Wileńszczyźnie odbywają się obchody 80. rocznicy operacji „Ostra Brama” – podjętej przez Armię Krajową próby wyzwolenia Wilna spod niemieckiej okupacji przed wkroczeniem do miasta Armii Czerwonej. Uroczystości rozpoczęły się 6 lipca i potrwają do 13 lipca, kiedy w...

Stuletnie świadectwo Związku Polaków na Łotwie

Stuletnie świadectwo Związku Polaków na Łotwie

W pierwszym dniu czerwca w Centrum Polskim im. Jana Pawła II w Rydze odbyła się prezentacja książki „Związek Polaków na Łotwie – 100 lat historii”. Publikacja przedstawia dziedzictwo jednej z najstarszych organizacji polonijnych na świecie: sylwetki zasłużonych...

Europejska Unia Wspólnot Polonijnych

Adres korespondencyjny
(adres siedziby Prezydenta)

NOWOGRÓDZKA 76, 03202 WILNO,
LITWA

email: biuro@euwp.org

Skontaktuj się 

Cookies

Prawa autorskie

Polityka prywatności