×

Hinweis

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej dla redaktor portalu Polonia.nl i prezesa STEP, Małgorzaty Bos-Karczewskiej

Małgorzata Bos-Karczewska, redaktor naczelna portalu Polonia.nl, 8 października otrzymała z rąk Ambasadora RP w Królestwie Niderlandów dr Jana Borkowskiego Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Odznaczenie zostało nadane decyzją Prezydenta RP za wybitne zasługi w promowaniu Polski oraz za osiągnięcia w działalności dziennikarskiej i społecznej na rzecz Polski i środowiska polonijnego w Holandii.
Odznaczenie stanowi zwieńczenie 25 lat pracy dziennikarskiej M. Bos-Karczewskiej.  Karierę dziennikarską zaczęła w 1990 roku od publikacji artykułów na temat transformacji ustrojowej Polski w gazecie De Volkskrant. Później promowała w Holandii przystąpienie Polski do UE, a po 2007 roku zajęła się tematyką swobodnego przepływu pracowników w UE, w szczególności sytuacją polskich pracowników migrujących do Holandii.

Stworzona i prowadzona przez nią witryna Polonia.nl stała się ważnym kanałem komunikacji między Polakami i Holendrami.Bos-Karczewska od lat z pasją działa na rzecz budowania przyjaźni między Polakami a Holendrami, promując zrozumienie dla Polski w Holandii oraz dla Holandii wśród Polaków.
Urodziła się w Gdańsku, do Holandii wyemigrowała w 1980 roku. Jest absolwentką fakultetu nauk ekonomicznych Uniwersytetu Amsterdamskiego. Od 1989 roku  mieszka w Zoetermeer.

Zobacz video-relacje:

https://youtu.be/pD95YFJBrTs

https://www.youtube.com/watch?t=12&v=QAWwFrEXAM8

https://www.youtube.com/watch?t=1&v=Lv5yuK_mA_I

Copyright EUWP © 2015. All Rights Reserved.