Mo Di Mi Do Fr Sa So
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

"Gloria Artis" dla naszego kolegi Michala Zielinskiego

Prezes Zjednoczenia Polskiego w Helsingforsie (Helsinkach) Michał Zieliński, udekorowany zostal brązowym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Uroczystej dekoracji dokonal Janusz Niesyto, ambasador RP.w swojej rezydencji  w Finlandii podczas polonijnego spotkania , w którym udział wzięli przedstawiciele trzech organizacji polonijnych działających w Finlandii.

- Jestem wdzięczny ojczyźnie mojej, Polsce, za wychowanie i wykształcenie muzyczne. Dziękuję mojemu ojcu, Bronisławowi za wpajanie zamiłowania dla muzyki i kultury. Miałem okazję i możliwość przekazywania tego, czego się nauczyłem, zdolnej młodzieży fińskiej. Kraj ten i Konserwatorium Muzyczne w Helsinkach, dały mi taką możliwość, a wyniki mojej pracy zostały tu, w środowisku muzycznym, wysoko ocenione – podziękował Michał Zieliński.

Fot. Jerzy Mianowski

***

Trzystopniowy medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" nadawany jest przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego osobom lub instytucjom wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego. Medal jest odznaczeniem szczególnie prestiżowym, honorującym wybitne zasługi na polu kultury. Jest wyższy rangą niż odznaka honorowa Zasłużony dla Kultury Polskiej, która zastąpiła dawną odznakę Zsłużony Działacz Kultury.

Copyright EUWP © 2015. All Rights Reserved.