×

Hinweis

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Longin Komołowski odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski

Podczas uroczystości na Zamku Królewskim z okazji Święta Narodowego 3 Maja, Prezydent RP Bronisław Komorowski wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu. Wśród odznaczonych był także Prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Longin Komołowski, który odebrał z rąk prezydenta Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Odznaczenie premiera Longina Komołowskiego było nawiązaniem do wcześniejszego o dwa dni spotkania Pana Prezydenta z działaczami, pracownikami i gośćmi Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” , jakie miało miejsce w warszawskim Domu Polonii 1 maja, z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu XXV-lecia tej instytucji. W trakcie spotkania prezydent Bronisław Komorowski wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w działalności na rzecz Polonii i Polaków za granicą.


Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, za wybitne zasługi dla Polonii i Polaków za granicą, za promowanie spraw Polski w Stanach Zjednoczonych Ameryki został odznaczony Francis Spula, prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej.

Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, za wybitne zasługi we wspieraniu przemian demokratycznych w Polsce, za działalność na rzecz Polonii i Polaków za granicą został odznaczony. Aleksander Zając, wiceprezydent Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych i Wiceporzewodniczący Konwentu Organizacji Polskich w Niemczech.

Więcej : http://wspolnotapolska.org.pl/wiadomosci/Prezes-Stowarzyszenia-Wspolnota-Polska-Longin-Komolowski-odznaczony-Krzyzem-Komandorskim-z-Gwiazda-Orderu-Odrodzenia-Polski,4533.html

Copyright EUWP © 2015. All Rights Reserved.