Mo Di Mi Do Fr Sa So
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Prezydent Konwentu Organizacji Polskich w Niemczech oraz Wiceprezydent Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych– Aleksander Zając członkiem założycielem Komitetu Obywatelskiego Solidarności z Ukrainą (KOSzU)

Celem Komitetu Obywatelskiego Solidarności z Ukrainą (KOSzU) jest aktywne wsparcie prodemokratycznych przemian, o jakie obywatele Ukrainy walczą od dwóch miesięcy na Majdanie w Kijowie i na wielu innych "majdanach" w całej Ukrainie. KOSzU  stawia sobie za zadanie konkretną pomoc osobom i organizacjom represjonowanym na Ukrainie za przekonania polityczne.KOSzU podejmie działania w celu zagwarantowania poszanowania i przestrzegania praw człowieka na Ukrainie, praworządności, uczciwych wyborów, samorządności i demokracji lokalnej oraz wolności mediów.

 

Do Komitetu Obywatelskiego Solidarności z Ukrainą należą obywatele RP oraz Ukrainy, ponieważ to właśnie obywatele Ukrainy jako gospodarze swojej ojczyzny, mają niezbywalne prawo współdecydowania o jej losach. Komitet nawiązuje do tradycji Komitetów Obywatelskich z końca lat 80-tych ubiegłego wieku, w których ludzie rożnych przekonań politycznych i narodowości współpracowali na rzecz budowy niepodległej i samorządnej Rzeczypospolitej. Komitet nie reprezentuje i nie wspiera żadnego ugrupowania politycznego ani w Polsce ani na Ukrainie. Działalność Komitetu opiera się na społecznej pracy członków i współpracowników. W osiąganiu swoich celów współpracuje z organizacjami obywatelskimi, samorządami, przedsiębiorcami i administracją państwową. Praca Komitetu podzielona jest na sekcje robocze. Komitet w relacjach zewnętrznych reprezentują Sekretariat Komitetu oraz osoby odpowiedzialne za pracę poszczególnych sekcji.

www.solidarnosczukraina.pl

 

Chcesz pomóc demonstrującym na Ukrainie – osobom rannym i represjonowanym?

Przyłącz się do zbiórki publicznej organizowanej przez Fundację Edukacja dla Demokracji – wpłać darowiznę
nr konta: PL18 1240 1037 1111 0010 4591 0813
  tytułem: "Pomoc dla Ukrainy"

 

Wszystkiezebrane pieniądze zostaną bezpośrednio przekazane na pomoc mieszkańcom Ukrainy poszkodowanym podczas wydarzeń związanych z prodemokratycznymi manifestacjami (EuroMajdan) w Kijowie i innych miastach Ukrainy. Między innymi pokryjemykoszty leków, środków opatrunkowych, leczenia, szpitalnych posiłków. Część środków przeznaczymy również na wsparcie osób represjonowanych za działalność na rzecz demokratycznych przemian na Ukrainie.

Nr pozwolenia na prowadzenie zbiórki publicznej: 41/2014

„List otwarty członków KOSzU do Premiera RP”


"Apelujemy do Pana Premiera i Rządu Rzeczypospolitej Polskiej o kontynuowanie wysiłków dyplomatycznych na rzecz rozwiązania obecnego kryzysu bez przemocy. Polska powinna wesprzeć wszelkie działania, aby wspomóc Ukrainę w dążeniu do zapewnienia jej bezpieczeństwa i integralności terytorialnej." - napisali w liście do Donalda Tuska członkowie KOSzU. List został złożony w Kancelarii Premiera, jest też dostępny na stronie petycje.pl gdzie może go podpisać każdy, kto zgadza się z jego treścią.

http://www.petycje.pl/petycja/10362/apel_o_kontynuowanie_wysilkow_dyplomatycznych_na_rzecz_rozwiszania_kryzysu_na_ukrainie_bez_przemocy.html>


Pełna treść listu dostępną jest na stronie KOSzU  http://solidarnosczukraina.pl/data/documents/List=20otwarty=20do=20Premiera-4.pdf

 

Copyright EUWP © 2015. All Rights Reserved.