×

Hinweis

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Msza św. i koncert w Madrycie

Goscie uroczystosci art

W niedzielę, 14 stycznia, w Kapelanii Polskiej w Madrycie - Kościele Nuestra Señora de la Paz, odbyła się msza św. celebrowana pod przewodnictwem kapelana, ks. Mirosława Barana SVD, w intencji śp. premiera Longina Komołowskiego, prezesa Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, w latach 2010-2016. Muzyczną oprawę liturgii, przygotowały solistki kapelanii polskiej w Madrycie. Prezes Andrzej Janeczko przywitał przybyłych na doroczną uroczystość przedstawicieli różnych środowisk polonijnych w Hiszpanii oraz Marzennę Adamczyk - ambasadora RP w Madrycie i konsula Krzysztofa Wielgusa z małżonką.

Po mszy św. odbył się uroczysty koncert polskich kolęd, które w tym roku wykonali dla Polonii w Madrycie sopranistka Ewa Chyla Zamojska i tenor Andrzej Kubacki. Artystom akompaniowała pianistka Marina Manukovskaya. Organizatorami koncertu byli: Stowarzyszenia Polaków w Hiszpanii „Nasz Dom” – „Nuestra Casa”, Dom Polski w Getafe – Madryt oraz Kapelania Polska w Madrycie. Po koncercie, tradycyjne polonijne święto zakończyło się spotkaniem działaczy z artystami i zaproszonymi gośćmi.

Koncert był objęty programem „Niepodległa” - Stulecie Odzyskania Niepodległości Polski, oraz patronatami honorowymi: Marszalka Senatu RP, Stanisława Karczewskiego, Ambasady RP w Madrycie, Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” i Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych.

Copyright EUWP © 2015. All Rights Reserved.