Mo Di Mi Do Fr Sa So
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Szkolenie dla firm polonijnych w Austrii

W dniu 7 czerwca, w pięknej, wypełnionej do ostatniego miejsca Sali Króla Jana III Sobieskiego, Stacji Polskiej Akademii Nauk w Wiedniu, odbyło się bezpłatne szkolenie tematyczne dla polskich firm jednoosobowych w Austrii, którego organizatorami byli: Wspólnota Polskich Organizacji w Austrii „Forum Polonii” oraz Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Wiedniu. Duża frekwencja uczestników mile zaskoczyła organizatorów i potwierdziła trafność tej inicjatywy.

Wśród polonijnych przedsiębiorców istnieje ogromne zapotrzebowanie na informacje, których przekazanie w trakcie szkolenia organizatorzy przewidzieli.

Uczestników szkolenia powitała Teresa Kopeć, prezes „Forum Polonii” oraz Jerzy Jędrzejewski, kierownik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP. Referaty wygłosili: Agata Mrożek-Duda z Centrum Informacyjno-Doradczego IBZ Polonia oraz Anna Choińska z firmy Vanconsult.

Program szkolenia obejmował dwa bloki tematyczne:

·         jednoosobowa działalność gospodarcza i pozostałe formy, księgowość i podatki

·         możliwość finansowania zewnętrznego, świadczenia socjalne, ubezpieczenia i przerejestrowywanie samochodów

 

Zakończeniem części szkoleniowej była ożywiona dyskusja, w której referenci odpowiadali na wiele dodatkowych pytań. Na smakowitym poczęstunku w Sali Rycerskiej, kontynuowano rozmowy na nurtujące uczestników tematy związane z ich działalnością gospodarczą w Austrii.

Szkolenie jest nową formą pomocy Polakom w Austrii, którzy często w swojej działalności gospodarczej borykają się z brakiem dostatecznej wiedzy pozwalającej im na prowadzenie firmy w sposób bezproblemowy.

Ze wzglądu na duże zainteresowanie zagadnieniami poruszonymi w trakcie szkolenia organizatorzy będą kontynuować podjętą inicjatywę pomocy przedsiębiorczym rodakom w Austrii.

 

Sekretariat „Forum Polonii”

Copyright EUWP © 2015. All Rights Reserved.