×

Hinweis

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Podpisanie umowy z Kongresem 60 Milionów

Kongres60 1W sali lustrzanej Domu Polonii im. Andrzeja Stelmachowskiego na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, w obecności marszałka Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Stanisława Karczewskiego odbyło się uroczyste podpisanie umowy partnerskiej na organizację Kongresu 60 milionów w Rzeszowie w 2019 roku. Stowarzyszenie ”Wspólnotę Polską" reprezentowali prezes Dariusz Piotr Bonisławski i skarbnik Tomasz Różniak. Komitet organizacyjny Kongresu 60 Milionów reprezntowali Zbigniew Klonowski i Kamil Szymański. Prezydent Tadeusz Adam Pilat zabrał głos w imieniu Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych a Ministerstwo sprawa Zagranicznych reprezentowała Iwona Kozłowska, naczelnik Wydziału Spraw Programowych Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą.

Ideą leżącą u podstaw Kongresu 60 milionów - Globalnego Zjazdu Polonii jest integracja polskich środowisk biznesowych zogniskowanych w kraju oraz poza jego granicami. Nazwa Kongresu koresponduje z ogólną liczbą żyjących na świecie Polaków. Obchody przypadającej na 2018 rok setnej rocznicy odzyskania niepodległości stanowią doskonałą okazję do spotkania w gronie polonijnym i podjęcia dyskusji na temat aktualnego miejsca Polski na mapie świata i naszej pozycji w relacjach międzynarodowych, ze szczególnym uwzględnieniem ich gospodarczego wymiaru.

 

Kongres60Intencją przyświecającą organizatorom Kongresu jest zdefiniowanie aktualnego statusu i charakteru współpracy między polskimi ośrodkami biznesowymi, naukowymi i kulturalnymi w kraju i za granicą oraz określenie wagi tej współpracy wraz z płynącymi z niej korzyściami. Podstawowym celem debaty podczas spotkania jest zidentyfikowanie tych płaszczyzn kooperacji, na których warto rozwijać i umacniać dotychczasowe relacje, a także poszukiwanie nowych, istotnych z ekonomicznego i wizerunkowego punktu widzenia obszarów wspólnego działania.

W roku 2018 odbyło sie trzy edycje Kongresu. Pierwsza z nich odbyła się w dniach 9-10 lutego w Eden Roc Hotel w Miami Beach, druga 21 lipca w Buffalo zaś, trzecia 30-31 sierpnia, w  G2A Arena, Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce. Program wydarzeń realizowany był w ramach  paneli dyskusyjnych, z których każdy poprzedzony został prezentacją wprowadzającą.
Rok 2019 to sześć kolejnych spotkań “Kongresu 60 Milionów” w sześciu różnych miastach w czterech państwach i na dwóch kontynentach: 7-10 lutego w Miami, 30 maja – 1 czerwca w Londynie, 13-15 czerwca w Berlinie, 19-21 lipca w Buffalo, 28-30 sierpnia w Rzeszowie i 3-6 października w Nowym Jorku. Dzięki tym spotkaniom idea biznesowej Polonii dotrze do jeszcze szerszego grona odbiorców.

Organizatorzy zakładają, że Kongres 60 milionów stanie się płaszczyzną międzynarodowej i międzypokoleniowej komunikacji w nowoczesnym wymiarze, przyczyniając się tym samym do integracji rozproszonej po świecie polskiej społeczności i zacieśnienia więzów, nie tylko o charakterze biznesowym.

Copyright EUWP © 2015. All Rights Reserved.